Tikras mūrinis namas

Tikras mūrinis namas

 1. Išorinė siena

Masyvios mūrinės sienos iš JÄMERÄ akytojo betono – tam tikra prasme vienintelės ir rinkoje analogų neturinčios vientisos vienasluoksnės sienos. Jos pasižymi ypač geromis šilumos izoliacijos savybėmis, bet taip pat atlieka ir laikančiųjų sienų funkcijas. JÄMERÄ sienų nereikia papildomai šiltinti arba įrengti garo izoliacijos plėvelės. Šios sienos eksploatuojant pastatą nereikalauja jokios specialios priežiūros. Akytojo betono išorinių sienų blokai dedami ant smulkiagrūdžio skiedinio sluoksnio, taip dar labiau padidinamas pastato sandarumas ir energinis efektyvumas.

2. Lubos-stogas

JÄMERÄ akytojo betono lubos-stogas suteikia patikimą ir ilgaamžę pastato apsaugą. Tyrimai parodė, kad JÄMERÄ namai, turintys mūrines lubas-stogą, yra vieni tvirčiausių. Oro nutekėjimo arba šalčio tiltelių atsiradimo pavojaus beveik nėra. Akytojo betono šiluminės izoliacijos savybės yra tokios geros, kad užtenka naudoti daug plonesnį šiluminės izoliacijos vatos sluoksnį. Akytojo betono plokštes tinka montuoti ir įžambiai, vadinasi, jas patogu pritaikyti įrengiant frontoninį stogą. Kitų medžiagų plokštės tokio privalumo neturi. Be to, mūrinis stogas žymiai saugesnis, nes jis atsparus ugniai.

3. Perdangos 

JÄMERÄ akytojo betono perdangos negirgžda, o atvirkščiai – užtikrina triukšmo izoliaciją. Be to, jos pastatui suteikia masyvumą, yra atsparios ugniai ir sumažina šalčio tiltelių atsiradimo pavojų. Perdangų medžiaga – akytasis betonas – gerai izoliuoja šilumą ir dera su tos pačios medžiagos išorinėmis sienomis.

4. Sąramos

JÄMERÄ namų langų ir durų angoms sujungti naudojamos akytojo betono sąramos su plienine erdvine armatūra. Sąramos gaminamos pagal tiksliai nustatytus matmenis.

5. Pertvaros

JÄMERÄ pertvaros būna įvairaus storio, priklausomai nuo jų naudojimo vietos. Jos gali taip pat atlikti laikančiųjų ir nelaikančiųjų sienų funkciją. JÄMERÄ akytojo betono pertvaros tinka kambariams perskirti arba židinio zonai atskirti nuo bendros pastato erdvės. Pertvaras galima naudoti ir drėgnose patalpose, kadangi jos pasižymi dideliu atsparumu drėgmei.

6. Laiptai

Masyvūs JÄMERÄ mūriniai laiptai nelinguoja ir negirgžda. Laiptai įrengiami statant namo „dėžutę“, todėl nereikia naudoti laikinųjų laiptų. Laiptų pakopas galima padengti įvairiomis medžiagomis (pvz., laminuotu parketu, akmens plytelėmis arba vientisu medžiu).

Pilnai iš akytojo betono pagaminta konstrukcija užtikrina pastato šiltumą, sandarumą, ilgaamžiškumą, malonų ir sveiką mikroklimatą.