JÄMERÄ – energiją taupantis namas

Jämerä energiją taupantis namas

JÄMERÄ namai – vieninteliai rinkoje, gaminami tik iš mūro. Akytasis betonas, ypač gerai išlaikantis šilumą, naudojamas visose JÄMERÄ namų konstrukcijose. Iš masyvių JÄMERÄ blokų, kurių storis siekia 500 mm, statomos šilumai nelaidžios išorinės sienos, nereikalaujančios papildomo šiltinimo net sudėtingomis Suomijos klimatinėmis sąlygomis. Iš JÄMERÄ blokų taip pat statomos vidinės laikančiosios sienos ir lengvos nelaikančiosios pertvaros. Akytojo betono sąramos jungia langų ir durų angas, o iš akytojo betono plokščių formuojamos perdangos ir lubos. Visi JÄMERÄ gaminiai yra tokių matmenų, kad puikiai derėtų tarpusavyje. Jų praktinis naudojimas iš esmės primena „Lego“ konstruktoriaus žaislinių namų statybą. JÄMERÄ mūriniai namai pastatomi labai greitai, o visi mazgai ir jungtys yra paprasti, sandarūs, gerai išlaiko šilumą.

JÄMERÄ masyviems akytojo betono namams būdingi geri temperatūros ir drėgmės akumuliavimo rodikliai. Tai reiškia, kad name nuolat išlyginami paros temperatūros svyravimai bei laikini oro drėgmės kitimai. Tokiu būdu mažėja išlaidos namo šildymui žiemą ir poreikis vėdinti patalpas vasarą.

Išorinių sienų, mazgų ir sujungimų nelaidumas orui lemia namo energinį efektyvumą: JÄMERÄ namuose per visą jų eksploatavimo laikotarpį dėl prapučiamo oro neprarandama šilumos. Be ypatingų pastangų statybininkai gali pastatyti netgi „pasyvųjį namą“, atitinkantį griežtus oro nepralaidumo reikalavimus.

Šilumą saugančios masyvios JÄMERÄ namo išorinės sienos užtikrina namo šiuolaikiškumą, o taip pat padeda taupyti išlaidas šildymui, ypač atsižvelgiant į 2013 metais sugriežtintus minimaliuosius energinio efektyvumo reikalavimus (ET≤160kWh/m2 per metus), nors išorinės sienos specialiai nešiltinamos ir papildomos techninės sistemos nenaudojamos. JÄMERA name įrengus vėdinimo sistemą su didelio naudingumo koeficiento rekuperatoriumi ir naudojant šiluminį siurblį kaip šildymo šaltinį, galima pasiekti labai žemą energijos sąnaudų lygį, kuris atitiktų mažų energijos sąnaudų pastatams keliamus reikalavimus (ET≤120kWh/m2 per metus). JÄMERÄ namą galima pastatyti netgi taip, kad energijos sąnaudos artėtų link nulio (ET≤50kWh/m2 per metus). Prielaida, kad energijos sąnaudos gali būti beveik nulinės, daroma tuo atveju, jei naudojant saulės kolektorius ir saulės skydelius papildomai gaminama šilumos ir elektros energija. 

JÄMERÄ namų gyventojai labai patenkinti ne tik puikiais namo energinio efektyvumo rodikliais, bet ir geru mikroklimatu patalpose. Jį užtikrina akytasis betonas, pagamintas iš ekologinių mineralų kilmės medžiagų, kurios kaupia ir gerai laiko šilumą bei akumuliuoja drėgmę. Namo „dėžė“, pastatyta tik iš akytojo betono, visus metus užtikrina tolygią ir malonią atmosferą patalpose. JÄMERÄ name jausite malonią šilumą žiemą ir gaivią vėsą vasarą. Žinoma, JÄMERÄ namų gyventojai labai vertina ir jų ilgaamžiškumą bei mūriniams statiniams būdingą ilgą eksploatavimo laiką.